יום ראשון, 14 במאי 2017

מערכת אינטגרציה בענן אורקל (Integration Cloud Service -- ICS).
בארגונים מכל סדרי הגודל כולנו עדים לקצב אימוץ מערכות SaaS שגדל והולך. כמצופה, ספקי פתרונות הענן מרחיבים גם הם את היכולות והיצע המערכות השונות מתוך כוונה להגדיל את דריסת הרגל של ספק הענן אצל לקוחותיו.
תופעה זו נכונה ובולטת מאוד באיזור פתרונות האינטגרציה iPaaS
 integration Platform As A Service   , שם כיום כל ספק SaaS כבר מציע יכולות אינטגרציה כלשהן ואף פועל נחרצות כדי לייצר שימוש במערכות אלו גם אם הפתרון אינו המיטבי לדרישה.
האתגר הגדול באמת נמצא בהקפדה על אסטרטגיית אינטגרציה ארגונית כך שלא יקרה מצב שבו כל פרוייקט SaaS מביא איתו כלי אינטגרציה נוסף לארגון שמייצר לא רק נעילת ספק (Vendor Lock-in) אלא גם מייצר מורכבות ביישום, בתחזוקה ובניטור שלאחר מכן.


על מנת להימנע ממורכבויות אלו, אנו ממליצים לאפיין אסטרטגיית אינטגרציה ארגונית ברורה שתספק מענה לכלל דרישות הקישוריות בין מערכות הענן השונות שפרוסות לארגון, מערכות עתידיות, קישור מאובטח של ענן לרשת הארגון ולהיפך, זאת ללא פתרונות כפולים על משבצת האינטגרציה.אורקל פעילה ומובילה את שוק פתרונות האינטגרציה מעל לעשור. על בסיס הכלים, הידע והניסיון בחרה אורקל בגישה המשלבת גם מתן פתרון ה- Oracle SOA Suite המוכר בתצורת ענן (SOA CS) ובתאימות בינארית למוצר ה- On-Premise הקיים אצל לקוחותינו, וגם במתן פתרון שאופיין ונבנה מהבסיס בתפיסת ענן – ICS או בשמו המלא Integration Cloud Service המעניין יותר.
ה- ICS מסופק במודל SaaS – כלומר, הלקוח מקבל ממשק וובי ואוסף שירותי REST דרכם הוא פועל במערכת.
הפתרון עונה לדרישה לדפוסי אינטגרציה מגוונים כגון ענן לענן, on premise ל- on premise וגישה משולבת ענן ו- on-premise. כמו כן, מחוזקותיו הבולטים של הפתרון --- כמות רכיבי הקישוריות שמבצעים אבסטרקציה של מערכת היעד ומאפשרים הגדרת ממשקים ותהליכי זרימת נתונים בינהם בצורה קלה ומהירה.
למערכת ממשק וובי מודרני, וארכיטקטורה היברידית. כלומר ה- ICS בנוי לתמוך בתרחישי אינטגרציה מגוונים בין רשתות ציבוריות ופרטיות. זאת מבוצע באמצעות שני סוגי Agent שה- ICS מספק:

n      Connection Agent – שתפקידו לאפשר הזנקת שירותים ברשת הפרטית מבחוץ בתצורה מאובטחת וחד כיוונית.
n      Execution Agent – שתפקידו להוות מנוע אינטגרציה לוויני אשר מריץ תהליכים כגון קישור בין רכיבים שונים ברשת הארגונית מבלי שהמידע יעבור בענן כלל.
ראה תרשים הסבר:
רכיבי הקישוריות מובנים במערכת ומספרם הולך וגדל, הגדרתם מבוצע באמצעות אשף אינטראקטיבי וובי,
רכיבים אלו – חלקם מבוססי ענן וחלקם ניתנים לשימוש בחיבור למערכות
On-premise גם כן.


קיימים מספר דפוסי אינטגרציה שנוכל לממש ב-
ICS, חלקם פשוטים – נקודה לנקודה, וחלקם מאפשרים זרימת מידע מורכבת יותר, כמו גם בדפוסי pub/sub .


כך נראית אינטגרציה לדוגמה, הקוביות הירוקות מייצגות מיפויים, אלו מבוצעים ויזואלית על הווב עם אפשרות לאוטומציה על בסיס קבלת המלצות מובנות מהמערכת, לדוגמה מיפויי אובייקט לקוח בין מערכות SaaS שונות שה- ICS כבר מכיר ולכון יכול גם להמליץ על מיפוי שדות מקובלים.

מיפוי פשוט לדוגמה:
מיפויים יבוצעו בדרך כלל לצורך הכנת הבקשה לשירות הנצרך, התאמת התשובה להמשך התהליך ובמקרה של שגיאה – יציאת מסר חוזר שישקף את אופי השגיאה שקרתה.

בזמן שימוש במערכת, מספק ה- ICS גם מסכי ניטור וגישה ללוגים של המערכת:

לסיכום, מערכת ה- Oracle ICS הנה מערכת אינטגרציה בתצורת ענן שמאפשרת גמישות רבה בהתאמת מבני הנתונים והפעלת לוגיקה ותהליכים שמשלבים מספר קריאות API שונות למערכות שונות.

בהמשך -- אתייחס לניהול ממשקים בראיה שיתופית מול צרכני ממשקים ותיעוד הממשקים באמצעות מוצר ה- API Platform שהוכרז לאחרונה.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה